Europejski Fundusz Społeczny


wsteczWstecz

Spotkanie z doradcą zawodowym

2011-08-26

W ramach realizowanego projektu współfinansowanego ze środków UE „Wsparcie działań na rzecz aktywnej integracji realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie”, uczestnicy w/w projektu mieli możliwość 27 lipca 2011 roku oraz 5 i 8 sierpnia 2011 roku skorzystania z indywidualnych porad doradcy zawodowego, który dzięki rozmowie i przeprowadzonym specjalistycznym testom określi ich profil i preferencje zawodowe.

Uczestnicy po zakończeniu spotkania 27 lipca 2011 roku przejawiali zadowolenie i satysfakcje z odbytej rozmowy, a niektórzy wręcz wykazywali niezwykłe pobudzenie i motywację do podjęcia działań sprawczych w kierunku zmiany sytuacji. Powodem tego, z pewnością było wskazanie przez doradcę zawodowego możliwości, których wcześniej uczestnicy u siebie nie dostrzegali lub/i sposobów przezwyciężenia ograniczeń.

W ramach spotkań, które odbyły się 5 i 8 sierpnia 2011 roku, uczestnicy mieli możliwość poznania efektownego konstruowania dokumentów aplikacyjnych, niezbędnych w poszukiwaniu zatrudnienia.
W czasie zajęć zaprezentowano ogólne reguły i formę pisania listu motywacyjnego i CV oraz w jaki sposób zaprezentować siebie w oryginalny sposób jako osobę kreatywną, przez co potencjalny pracodawca odróżni daną osobę od innych i uzna za odpowiednią na dane stanowisko. Ponadto osoba prowadząca zajęcia przeprowadziła analizę dokumentów i doświadczenia zawodowego każdego z uczestników na podstawie, których opracowane zostaną profesjonalne i indywidualnie dla każdego dokumenty aplikacyjne (wersja papierowa i elektroniczna). Uczestnicy byli niezwykle pozytywnie zaskoczeni sposobem zaprezentowania swojej osoby dzięki odpowiednim zabiegom zaprezentowanym przez prowadzącą Panią - doradcę zawodowego. Nie zdawali sobie bowiem sprawy z tego, że w ich doświadczeniu zawodowym znajduje się tyle kwestii, które można zaprezentować z tak ogromną korzyścią dla nich.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie. ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, tel. 95-721-66-63, faks 95-731-00-46

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji