Europejski Fundusz Społeczny


wsteczWstecz

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

2011-12-07

W dniach 1-2 grudnia 2011 roku odbyły się spotkania pod nazwą „Rozmowa kwalifikacyjna”, stanowiące kontynuacje poprzednich spotkań z zakresu autoprezentacji oraz analizy rynku i poszukiwania ofert pracy.

Celem tych spotkań było między innymi: przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, omówienie najbardziej prawdopodobnych oczekiwań pracodawców, ich obaw, typy rozmów kwalifikacyjnych. Omówiono wówczas również jak należy przygotować się do takiej rozmowy, jak wygląda klasyczny przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, jakie mogą się pojawić pytania ze strony osoby rekrutującej oraz jak odpowiadać na nie. Zasugerowano również uczestnikom spotkania o co należy pytać potencjalnego pracodawcę.
Na zakończenie w celu utrwalenia uzyskanych informacji przeprowadzone zostały symulacje rozmowy kwalifikacyjnej, w trakcie której uczestnicy projektu „Wsparcie działań na rzecz aktywnej integracji realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej” odgrywali rolę potencjalnych pracowników, a rozmowa ta była prowadzona przez osobę zawodowo zajmującą się rekrutacją pracowników w jednej z gorzowskich firm.
Bez wątpliwości dzięki temu ćwiczeniu uczestnicy spotkania przełamali pewne obawy przed taką rozmową, a co więcej zdecydowanie podnieśli poczucie własnej wartości i nabrali pewności siebie


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie. ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, tel. 95-721-66-63, faks 95-731-00-46

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji