Europejski Fundusz Społeczny


wsteczWstecz

6-7 MARCA 2012 R. INTERNET – MEDIUM W POSZUKIWANIU PRACY

2012-03-12

Podczas spotkań w dniach 3 i 4 kwietnia 2012r. Paniom biorącym udział w projekcie „Wsparcie działań na rzecz aktywnej integracji realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie” zostały zaprezentowane podstawy obsługi komputera. Spotkania te miały charakter praktycznych zajęć podczas, których wszystkie uczestniczki czynnie poszerzały zakres swoich informacji na temat komputerów. Niestety w przypadku kilku Pań wiedza ta była znikoma, a wręcz równa zeru. W związku z tym, zajęcia te opiewały głównie o najważniejszych kwestiach dotyczących obsługi komputera. Jednak najistotniejszym założeniem tego spotkania było pokazanie uczestniczkom obcego im dotychczas, choć ogólnie powszechnego dzisiaj sposobu poszukiwania ofert pracy na stronach internetowych i aplikowania stosownej dokumentacji.

W związku z powyższym wszystkim uczestniczkom spotkania zostały założone skrzynki poczty elektronicznej, gdyż obecnie jest to jeden z najpowszechniejszych sposobów komunikowania się oraz przesyłania dokumentów aplikacyjnych. Na tym spotkaniu Panie miały okazję zobaczyć, że poszukiwanie pracy nie musi być długotrwałym i uciążliwym procesem, gdyż zaprezentowane sposoby poszukiwania pracy okazują się bardzo efektowne dzięki temu, że umożliwiają złożenie swojej kandydatury w odpowiedzi na wiele ofert przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu ponieważ wszystko można zrobić nie wychodząc z domu przy wykorzystaniu komputera i sieci internetowej.
Wszystkie uczestniczki zostały poinformowane o możliwości nieodpłatnego korzystania ze sprzętu komputerowego z dostępem do Internetu, który znajduje się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłodawie jak również w Wojcieszycach.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie. ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, tel. 95-721-66-63, faks 95-731-00-46

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji