Europejski Fundusz Społeczny


wsteczWstecz

PODSTAWY KRAWIECTWA - 7 MAJA 2012 R.

2012-05-14

Kontakt z igłą i nitką nie jest niczym nowym dla uczestniczek projektu „Wsparcie działań na rzecz aktywnej integracji realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie”, współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS. Jednak poziom umiejętności jakie posiadają jest bardzo różnorodny, a w niektórych przypadkach była to pierwsza, tak zaawansowana przygoda z krawiectwem. Zajęcia te odbyły się w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp. Zakres programowy tego spotkania obejmował poziom podstawowy, w takim stopniu aby uczestniczki, nabyte umiejętności mogły wykorzystać dla potrzeb własnych i swoich rodzin w codziennym życiu.

Uczestniczki spotkania uczyły się zdejmować miarę, sporządzać wykroje wybranego fasonu spódnicy oraz jak wykonać fastrygę i skrócić spodnie. Najwięcej jednak entuzjazmu i radości wywołało wykonywanie prześlicznych kwiatków z materiału, które mogą posłużyć jako ozdoba ubrań bądź dekoracja np. firan. Ponadto zaprezentowana została profesjonalna maszyna do szycia oraz możliwości jakie stwarza. Pomimo początkowo stosunkowo pesymistycznego, a wręcz negatywnego nastawienia wobec tematyki zajęć, Panie biorące w nich udział po zobaczeniu efektów swojej pracy zaczęły czerpać z niej wiele satysfakcji i przyjemności.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie. ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, tel. 95-721-66-63, faks 95-731-00-46

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji