Europejski Fundusz Społeczny


wsteczWstecz

„INTEGRACJA GRUPY” 12 WRZEŚNIA 2012 R. „KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA” 13 WRZEŚNIA 2012 R.

2012-09-18

W dniach 12 13 września 2012 roku odbyły się spotkania realizowane w ramach projektu „Wsparcie działań na rzecz aktywnej integracji realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie”. Pierwsze ze spotkań było spotkaniem rozpoczynającym cykl spotkań z zakresu rozwoju i treningu umiejętności społecznych, które prowadzone będą przez Panią psycholog Grażynę Michałowską Założeniem pierwszego ze spotkań była Integracja grupy poprzez wzajemne poznanie się wszystkich uczestników grupy, określenie ich oczekiwań, celów indywidualnych i grupowych jak również zasad pracy. Spotkanie to zmierzało również do zbudowania przyjaznej atmosfery pomiędzy uczestnikami ale także pomiędzy uczestnikami i prowadzącą Panią psycholog oraz do przełamania oporów związanych z pracą zespołową i wypowiadaniem się na forum poprzez ustalenie ról pełnionych w grupie poszczególnych uczestników.

Podczas tego spotkania wręczone zostały uczestnikom projektu materiały promocyjne (długopisy, koszulki, teczki, skoroszyty) z logotypami UE i EFS oraz Gminy Kłodawa
Kolejnego dnia (13. 09. 2012r.) odbyło się spotkanie zatytułowane Komunikacja interpersonalna, którego celem było pokazanie uczestnikom sposobów porozumiewania się zarówno w sposób werbalny, jak również niewerbalne komunikaty wysyłane przez mowę ciała oraz w jakim stopniu komunikaty niewerbalne wpływają na efektywność porozumiewania się. Ponadto jedną z kwestii poruszanych na tym spotkaniu była pozytywna autoprezentacja, czyli w jaki sposób przedstawić własną osobę aby była korzystnie postrzegana przez społeczeństwo.
Już zaledwie po dwóch spotkaniach uczestnicy spotkania wyrażali ogromne podekscytowanie i zadowolenie ale równocześnie deklarowali zaangażowanie i duże nadzieje związane z udziałem w projekcie.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie. ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, tel. 95-721-66-63, faks 95-731-00-46

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji