ikona wczytywania strony

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Klub Senior+
← Powrót do strony głównej

Klub Senior+

Ikonka symbolizująca artykuł

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI W KLUBACH SENIOR+ ZA ROK 2022

2023-04-18
sprawozdaniesprawozdanie c.dsprawozdanie ostatnia str
Ikonka symbolizująca artykuł

Seniorzy- nie dajcie się nabrać

2021-10-29

W związku z coraz liczniejszymi doniesieniami o próbach oszukania starszych ludzi w naszej gminie metodą "Na wnuczka" przestrzegamy i prosimy- Seniorzy uważajcie na siebie i nie podawajcie swoich danych osobowych! Prosimy również członków rodzin o czuwanie nad bezpieczeństwem zwłaszcza starszych i samotnie mieszkajacych osób i uczulanie ich na potencjalnych oszustów.
Bądźcie Państwo czujni!

122
Ikonka symbolizująca artykuł

Działania Klubów Senior+

2021-10-13

Wrzesień- czas powrotu do szkół to również moment rozkwitu życia i aktywności w kłodawskich Klubach Senior+.
Placówki w Różankach, Santocku i Chwalęcicach tętnią życiem- odbywają się systematycznie zajęcia rehabilitacyjne i ruchowe. Sami seniorzy organizują sobie spotkania tematyczne, by uatrakcyjnić chwile wspólnej integracji. Prowadzone są zajęcia manualne, kulinarne, informacyjne i edukacyjne. Seniorzy z Kłodawy w ostatnim czasie wyruszyli również w Polskę zwiedzając m.in. Warszawę oraz Szczecin. Dzieje się!

               

z
Ikonka symbolizująca artykuł

Trzeci Klub Senior + w Gminie Kłodawa otwarty!

2021-09-17
senior-plus

15 września nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnego już Klubu Senior+  w naszej gminie.  W tym roku to Mieszkańcy Chwalęcic doczekali się nowoczesnej placówki i miejsca spotkań przeznaczonego dla Seniorów. Dzięki środkom pozyskanym z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, Edycja 2020 obiekt starej świetlicy wiejskiej przeszedł gruntowny remont, dobudowana została dodatkowa salka multimedialna. Obecnie sala spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, dostosowana jest do potrzeb osób starszych, wyposażona została w nowoczesne sprzęty, które na pewno posłużą poprawie zdrowia uczestnikom klubu. Na zaproszenie Wójta Gminy Kłodawa- Anny Mołodciak, Kierownika GOPS- Justyny Piotrzkiewicz, Przewodniczącej Klubu Seniora w Chwalęcicach- Beaty Rożnowskiej oraz chwalęcickich Seniorów, by wspólnie zainaugurować działalność Klubu Senior+ przybyło wielu znamienitych gości: Wojewoda Lubuski Edward Dajczak, w imieniu którego przybył Dyrektor Biura Wojewody- Karol Zieleński, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego- Grażyna Jelska wraz  z Zastępcą- Anetą Tomczyk, przedstawiciele biur poselskich Pani Europoseł Elżbiety Rafalskiej oraz Pani Poseł Krystyny Sibińskiej, , Radny Rady Powiatu Gorzowskiego- Grzegorz Zapytowski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy i jednocześnie Przewodnicząca Klubu Senior+ w Różankach- Bożena Adamczak, Przewodnicząca Klubu Senior+ w Santocku- Teresa Szawiel, Dyrektor TPV- Tomasz Jeziorkowski wraz z małżonką. Symbolicznego poświęcenia placówki dokonał Ksiądz Kanonik-Tadeusz Stachura. Po części oficjalnej, przy obfitym poczęstunku przygotowanym przez chwalęcickich Seniorów, członkowie Klubu oraz goście oddawali się rozmowom, omawiali plany oraz przyszłą działalność Klubu. Rodzinna atmosfera spotkania przerodziła się w zabawę taneczną przy muzyce, którą uświetnił Jarosław Pikuła- Dyrektor GCK oraz DJ- Daniel Okupski.
Wypełniona po brzegi sala oraz zadowolenie chwalęcickich Seniorów to najlepsza rekomendacja tego miejsca. Na pewno będzie ono tętniło życiem, wypełnione będzie rozmowami, śmiechem, zapachami i twórczością kłodawskich Seniorów.   

Fotorelacja z otwarcia obiektu:

Trzeci Klub Senior+ Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+Trzeci Klub Senior+
Ikonka symbolizująca artykuł

Kluby Senior+ w gminie Kłodawa

2020-10-28
senior-plus

W gminie Kłodawa funkcjonują Kluby Senior+:

~ul. Wiejska 66, Santocko (od 2018r.)

Godziny otwarcia:
poniedziałek 9-11
czwartek 18-20

~ul. Niepodległości 25, Różanki (od 2020r.)

Godziny otwarcia:
poniedziałek 16-18
środa 16-18

Kluby Senior+ w gminie Kłodawa
Ikonka symbolizująca artykuł

Wakacyjne zajęcia w Klubie Senior+ w Różankach

2021-08-09

Seniorzy z Różanek spotykający się w ramach Klubu Senior+ w wakacyjnym czasie aktywnie poszerzają swoją wiedzę oraz miło spędzają czas na emeryturze. Cotygodniowe spotkania w Rożnkowskiej sali wiejskiej pozwalają oderwać się od codziennych trosk i sprzyjają wspólnej integracji w grupie  rówieśniczej.  Tegoroczna bogata oferta tematycznych spotkań zakłada m.in. spotkanie z kosmetyczką, dietetykiem czy policjantem. Dzięki miłym popołudniom Seniorkom i Seniorom przybliżono tajniki  pielęgnacji skóry twarzy oraz pokazano jak praktycznie wykorzystać zdobyte wskazówki, wskazano jak dbać o zdrową dietę i wspomóc metabolizm. Rozmowy z przedstawicielem Policji wyczuliły zaś Seniorów na ich własne bezpieczeństwo oraz przypomniały o ostrożności zarówno w świecie realnym, jak  i wirtualnym.
Zajęcia realizowane są w ramach zadania "STREFA   SPRAWNEGO   SENIORA" dofinansowane  przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

12345678910111314151617
Ikonka symbolizująca artykuł

Seniorze- weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym!

2021-04-30

Drodzy Seniorzy!
Zapraszamy do zapoznania się z materiałami o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 na stronie Głównego Urzędu Statystycznego:
https://spis.gov.pl/
Z myślą o bezpieczeństwie osób starszych – GUS przygotował niezbędnik postępowania podczas dokonywania spisu powszechnego, z którym można się zapoznać na stronie:
https://spis.gov.pl/pomoz-seniorowi-spisac-sie-bezpiecznie/

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie stacjonarnej działalności

2020-10-28

Zawieszenie stacjonarnej działalności

Ikonka symbolizująca artykuł

Publikacja

2020-10-27
Zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji "ZUS dla Seniora"


Całość publikacji dostępna pod adresem:
https://www.zus.pl/documents/10182/1667848/ZUS+dla+Seniora+1_2020.pdf/68f13a31-ce59-b670-f1b6-7acddc62828e

Publikacja

Ikonka symbolizująca artykuł

Akcja ""Bezpieczny Senior"

2020-10-21
Szanowni Seniorzy,
włączając się w akcję Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Bezpieczny Senior" Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Wierzymy, iż uważacie Państwo na siebie i pamiętacie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Akcja
Ikonka symbolizująca artykuł

Zajęcia z makramy w Klubie Senior+ w Santocku

2020-10-12

Podczas ostatniego spotkania z Seniorami działającymi w ramach Klubu Senior+ w Santocku, uczestnicy zajęć manualnych pochwalili się swoimi arcydziełami własnoręcznie plecionymi. Klubowicze w tym roku zgłębiają tajniki makramy- starożytnej sztuki wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Spod placów kobiet, które w większości upodobały sobie ten rodzaj zajęć wychodzą prześliczne dzieła - od świeczników, torebek, zasłon, po firanki i abażury. Makrama choć jest bardzo czasochłonnym zajęciem, daje uczestniczkom wiele radości, jest świetnym sposobem, by się odstresować i spędzić miło czas. Panie zapowiedziały już upiększenie świetlicy wiejskiej, która stała się drugim domem santockich seniorów w piękne plecione firanki.

Zajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w SantockuZajęcia z makramy w Klubie Senior+ w Santocku
Ikonka symbolizująca artykuł

Warsztaty florystyczne

2020-10-02

Przeprowadzone warsztaty Twój Las - Las w słoiku, podczas których senioralna część część mieszkańców Różanek miała możliwość stworzenia własnej kompozycji florystycznej odbyły się z wielkim zainteresowaniem i przyniosły wiele radości.
Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Kłodawa od Wojewody Lubuskiego w ramach Programu Wieloletniego Senior +, które z ramienia Wójta Gminy koordynuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Seniorzy mogą rozwijać swe pasje, integrować się oraz dbać o własne zdrowie. Zajęcia tworzenia własnych ekosystemów roślinnych zamkniętych w szklanym słoju zachwyciły wszystkich uczestników, którzy z wielką precyzją najdrobniejszych szczegółów oraz swą własną wizją oddali się wyobraźni i stworzyli niepowtarzalne kompozycje zieleni zamkniętej w szkle.

Obecnie na terenie gminy funkcjonują dwa kluby Senior +, w roku 2021 planowane jest otworzenie kolejnego. W każdej placówce Senior + seniorzy spędzają wspólnie czas podczas zajęć manualnych, plastycznych, kulinarnych, a także cotygodniowych zajęciach rehabilitacyjnych i ruchowych.

Warsztaty florystyczneWarsztaty florystyczneWarsztaty florystyczneWarsztaty florystyczneWarsztaty florystyczneWarsztaty florystyczne
Ikonka symbolizująca artykuł

Kub Senior + wznawia działania!

2020-06-08

Od dnia 8 czerwca 2020 roku Kluby Senior + w Santocku oraz w Różankach działające w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie zostały ponownie otwarte. Seniorzy wracają do zajęć-jednak z zachowaniem rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Na seniorów czekają zajęcia rehabilitacyjno ruchowe oraz warsztaty i zajęcia tematyczne, które tak sobie upodobali.
Wojewoda Lubuski w okresie od 12 marca do 24 maja 2020 roku zawiesił działalność w placówkach i ośrodkach wsparcia m.in. w klubach seniora. Spowodowane było to rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a przede wszystkim troską o zdrowie i życie seniorów.
Po okresie zawieszenia działalność Klubu, Ośrodek Pomocy Społecznej podjął działania zmierzające do ponownego uruchomienia tej placówki. W tym celu przeprowadzono rozeznanie wśród Klubowiczów o możliwości ich uczestnictwa w zajęciach, zakupiono materiały i środki wskazane w Rekomendacjach przygotowanych i przekazanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a także zaplanowano dostosowanie pomieszczeń do wymogów epidemiologicznych.

 

Kub Senior + wznawia działania!Kub Senior + wznawia działania!Kub Senior + wznawia działania!Kub Senior + wznawia działania!Kub Senior + wznawia działania!
Ikonka symbolizująca artykuł

Wznowienie ograniczonej działalności w Klubie Senior +

2020-05-25

Wznowienie ograniczonej działalności w Klubie Senior +

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie działalnosci placówek Senior+

2020-05-11

Zawieszenie placówek Senior+

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

2020-04-27

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

2020-04-10

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

2020-03-25

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

Ikonka symbolizująca artykuł

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

2020-03-12

Zawieszenie działalnosci placówek Senior +

Ikonka symbolizująca artykuł

Zwolniene z odpłatności za uczestnictwo w Klubie Senior+

2020-03-11

Zwolniene z odpłatności za pobyt w Klubuie Senior+

Ikonka symbolizująca artykuł

Uchwała Nr XIV/135/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia 18 grudnia 2019r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior + w Gminie Kłodawa

2020-02-17Uchwała Nr XIV/135/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia 18 grudnia 2019r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior + w Gminie KłodawaUchwała Nr XIV/135/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia 18 grudnia 2019r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior + w Gminie Kłodawa

Ikonka symbolizująca artykuł

REGULAMIN OŚRODKÓW WSPARCIA- KLUBÓW SENIOR+ W GMINIE KŁODAWA

2020-02-10
senior-plus

Kluby Senior+ działają na podstawie:
- Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 157 Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2016r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego Senior-WIGOR na lata 2015-2020 (M.P. z 2016 r. poz. 1254),
- Uchwały Nr XIV/133/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie zatwierdzenia utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Santocku,
- Uchwały Nr XIV/134/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Różankach,
- Uchwały Nr XIV/135/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia 18 grudnia 2019r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior +
w Gminie Kłodawa.

Rozdział I
POSTANOWIENIA OGÓLNE

§ 1.
Ilekroć w Regulaminie Klubu Senior+, zwanego dalej Klubem, działającego w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie, zwanym dalej Regulaminem, jest mowa o:
1. Ośrodku - oznacza to Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie,
2. Kierowniku - oznacza to Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kłodawie,
3. Opiekunie - oznacza to pracownika odpowiedzialnego za realizację zadań w siedzibie Klubu Senior+,
4. Koordynatorze - oznacza to osobę kierującą działalnością Klubu Senior+ ,
5. Pracowniku- oznacza to pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Kłodawie realizującego zadania w zakresie Klubu Senior+.

§ 2.
1. Niniejszy Regulamin określa zasady funkcjonowania i organizacji Klubu Senior+ ,
2. Klub został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych w gminie Kłodawa w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, edycja 2018.
3. Klub to grupa seniorów, nie posiadająca osobowości prawnej, koordynowana przez Koordynatora.
4. Klub został utworzony w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie.
5. Siedzibą Klubu jest lokal stanowiący własność gminy.
6. Do Klubu mogą być przyjęte osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami gminy Kłodawa.
7. Uczestnicy Klubu pisemnie potwierdzają swoją obecność w Klubie na liście obecności.
8. Działalność Klubu może być finansowana ze środków dotacji celowej budżetu państwa oraz środków budżetu gminy.
9. Uczestnictwo w zajęciach Klubu jest dobrowolne.

§ 3.
1. Uczestnictwo w Klubie wymaga złożenia wszystkich niżej wymienionych dokumentów:
1) deklaracji uczestnictwa w Klubie, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu;
2) oświadczenia o zapoznaniu się z niniejszym Regulaminem i zobowiązanie do jego przestrzegania, stanowiące załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu;
3) zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu;
4) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach ruchowych i sportowo-rekreacyjnych, jeżeli senior/seniorka chce w nich uczestniczyć, stanowiące załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu.
5) zezwolenie lub brak zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku zgodnie
z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1191), stanowiące załącznik nr 5 do niniejszego Regulaminu;
2. Dokumenty wymienione w pkt 1 należy składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie, ul. Kościelna 10, 66-415 Kłodawa, w godzinach pracy urzędu, tj. poniedziałek 7.30-17.00
wtorek-czwartek 7.30-15.30
piątek 7.30-14.00

§ 4.
1. Rekrutacja uczestników zajęć realizowanych w Klubie trwać będzie w sposób ciągły.
2. Rekrutację prowadzić będą: Koordynator oraz pracownik.
3. O miejsce w Klubie mają prawo ubiegać się osoby wskazane w § 2 pkt 7 niniejszego Regulaminu.
4. O wyborze uczestników Klubu decydować będzie w pierwszej kolejności:
a) sytuacja rodzinna (osoby samotnie zamieszkujące, pozbawione pomocy ze strony osób trzecich oraz zagrożone przemocą domową),
b) sytuacja mieszkaniowa (pierwszeństwo dla osób mieszkających w trudnych warunkach mieszkaniowych (m.in. brak możliwości sporządzenia samodzielnie ciepłego posiłku),
c) sytuacja materialna (pierwszeństwo dla osób o dochodzie spełniającym kryterium dochodowego, określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018r.
w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 poz. 1358).
5. Obowiązek poinformowania o wynikach rekrutacji spoczywa na Opiekunie.
6. Podstawą przyjęcia do Klubu jest dobrowolnie złożona Deklaracja Uczestnictwa w Klubie. Równorzędnie z Deklaracją Uczestnictwa zostanie wydana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie decyzja administracyjna określająca odpłatność za pobyt w Klubie, po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania uczestnika. Odpłatność reguluje Uchwała Nr XIV/135/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia 18 grudnia 2019r. w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior + w Gminie Kłodawa.
7. W przypadku zgłoszenia się większej liczby uczestników, spełniających w tym samym stopniu i zakresie wszystkie kryteria, niż ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
8. Osoby, które spełnią wymogi, ale nie zostaną zakwalifikowane do przyjęcia do Klubu
z powodu braku miejsc, zostaną umieszczone na liście rezerwowej.
9. W sytuacji braku miejsc dokumenty kolejnych osób przyjmuje się i umieszcza na liście rezerwowej, do chwili zwolnienia się miejsca w Klubie.

Rozdział II
CELE I ZADANIA KLUBU SENIOR+

§ 4.
1. Klub realizuje następujące cele:
1) Motywowanie środowiska seniorów do wspólnego spędzania czasu wolnego
i zwiększenia udziału w życiu społecznym.
2) Zawieranie nowych znajomości i utrzymywanie więzi wśród seniorów - członków Klubu, integracja międzypokoleniowa i aktywizacja seniorów z różnych środowisk.
3) Współpraca z innymi Klubami Seniora działającymi w regionie, ze stowarzyszeniami np. Gminną Biblioteką Publiczną czy Gminnym Ośrodkiem Kultury.
4) Wypełnianie czasu wolnego osobom starszym w sposób będący swoistą profilaktyką przeciw marginalizacji i wykluczeniu społecznemu.
5) Propagowanie kultury i sztuki.
6) Upowszechnianie zdrowego trybu życia - ochrona i promocja zdrowia.
7) Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
8) Propagowanie różnych form działalności twórczej seniorów.
9) Wspieranie inicjatyw umożliwiających aktywny udział seniorów w życiu ich otoczenia (wsi).
10) Promocja Gminy Kłodawa.

2. Klub realizuje następujące zadania:
1) Organizowanie dla członków Klubu atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, poprzez stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni tzw.: spotkania towarzyskie.
2) Organizowanie wyjść do kina, teatru.
3) Organizowanie spotkań z artystami z różnych dziedzin kultury i sztuki, z poezją, muzyką.
4) Organizowanie spotkań z przedstawicielami służby zdrowia w celu przybliżenia schorzeń wieku senioralnego, jak im zapobiegać, a jak leczyć, utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
5) Organizowanie spotkań tematycznych, wyjść i wycieczek krajoznawczych.
6) Wypoczynek i relaks z dala od trosk i kłopotów dnia codziennego.
7) Aktywna współpraca z innymi Klubami Seniora, wspólne organizowanie imprez okolicznościowych.
8) Aktywna współpraca z policją i strażą pożarną - wykłady i prelekcje nt. bezpieczeństwa.
9) Organizowanie zajęć rozwijających zdolności i pasje: robótki ręczne, warsztaty kulinarne oraz plastyczne.
10) Zawieranie nowych znajomości, integrację rówieśniczą i międzypokoleniową.
11) Organizowanie spotkań okolicznościowych.Rozdział III
ORGANIZACJA PRACY I ZAJĘĆ KLUBU SENIOR+

§ 5.
1. Zajęcia w Klubie ujęte w stałym miesięcznym planie zajęć, który wywiesza się w siedzibie Klubu.
2. Klub jest czynny dwa razy w tygodniu po 2 godziny dziennie. Dopuszcza się możliwość zmiany godzin pracy Klubu i dostosowanie ich do potrzeb uczestników, po uprzednim uzgodnieniu z Kierownikiem.
3. Podczas zajęć wykorzystywane będą listy obecności, ankiety, służące do monitoringu i celów informacyjno-organizacyjnych. Uczestnik zajęć zobowiązany jest do wypełnienia wszystkich narzędzi służących monitoringowi i celom informacyjno -promocyjnych.

§ 6.
1. Dokumentację organizacji i działalności Klubu stanowią:
1) Regulamin w ośrodkach wsparcia - Klubach Senior + w Gminie Kłodawa,
2) lista obecności w Klubie,
3) plany pracy Klubu i sposoby realizacji zadań,
4) rachunki, faktury, noty księgowe obrazujące poniesione koszty,
5) wszelkie notatki, pisma, korespondencja w sprawie tego zadania,
6) artykuły w prasie,
7) dokumentacja fotograficzna,
8) sprawozdania z działalności Klubu.
2. Dokumentacja przechowywana jest w siedzibie Ośrodka.

Rozdział IV
NADZÓR NAD DZIAŁALNOŚCIĄ KLUBU SENIORA

§ 7.
1. Działalność Klubu nadzoruje Koordynator osoba kierującą działalnością Klubu.
2. Do prawidłowego funkcjonowania Klubu wyznaczony jest pracownik, do zadań którego należą min:
1) czuwanie nad właściwą realizacją zadań w Klubie,
2) organizacja działalności Klubu pod względem merytorycznym, organizacyjnym, administracyjnym i prawnym,
3) przygotowanie całości dokumentacji dotyczącej bieżącej działalności Klubu,
4) rzetelne i terminowe wykonywanie sprawozdań dotyczących Klubu,
5) dbałość o rozwój Klubu,
6) reprezentowanie grupy na zewnątrz oraz pośrednictwo w kontaktach z Urzędem Gminy, jednostkami organizacyjnymi i innymi instytucjami,
3. Pracę w Klubie przy aktywnym udziale uczestników Klubu organizuje Opiekun zatrudniony przez Ośrodek.
4. Do zadań opiekuna Klubu należy m.in.:
1) właściwa organizacja pracy Klubu,
2) zachowanie cykliczności prowadzonych zajęć (otwieranie i zamykanie siedziby Klubu),
3) dbanie o warunki higieniczne pomieszczeń,
4) prowadzenie niezbędnej dokumentacji tj. list obecności, opracowywanie miesięcznych planów zajęć,
5) prowadzenie zajęć tematycznych i organizacja czasu wolnego uczestnikom Klubu,
6) przygotowywaniu kawy, herbaty dla uczestników spotkań w ramach Klubu,
7) współpraca z Koordynatorem i pracownikami Ośrodka ,
8) współpraca z innymi Klubami Seniora i innymi organizacjami,
9) motywowanie seniorów do wspólnego spędzania czasu wolnego i zwiększenia udziału w życiu społecznym,
10) aktywna integracja uczestników Klubu,
11) sprawowanie opieki nad klubowiczami,
12) zgłaszanie i uzgadnianie z Koordynatorem lub pracownikiem bieżących potrzeb,
13) zgłaszanie Koordynatorowi lub pracownikowi awarii w siedzibie Klubu,
14) zbieranie i przekazywanie do Ośrodka comiesięcznej odpłatności od uczestników Klubu za uczestnictwo w zajęciach w ramach Klubu Senior+ (wraz z załączoną listą odpłatności uczestnika Klubu za dany miesiąc),
15) dokumentowanie działalności Klubu w formie fotograficznej .


Rozdział V
PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁONKÓW KLUBU SENIOR+

§ 8.
Klub stanowią osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ z terenu gminy Kłodawa, które zadeklarowały przestrzeganie Regulaminu Klubu Senior+ oraz aktywne uczestnictwo
w organizowanych zajęciach.
1) Do obowiązków uczestnika Klubu należy:
1) przestrzeganie regulaminu,
2) przestrzeganie bezpieczeństwa innych osób przebywających w Klubie,
3) wzajemne poszanowanie godności osobistej oraz kulturalne i zgodne z przyjętymi zasadami i normami życia społecznego zachowanie się wobec innych osób,
4) utrzymanie w należytym porządku pomieszczeń i wyposażenia Klubu oraz korzystanie z nich zgodnie z przeznaczeniem,
5) przestrzeganie norm i zasad wzajemnego współżycia społecznego podczas uczestnictwa w działalności Klubu oraz godne reprezentowanie Klubu na zewnątrz,
6) przestrzeganie zakazu palenia tytoniu w pomieszczeniach Klubu,
7) przestrzeganie zakazu uczestnictwa w działalności Klubu osób będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
8) potwierdzanie obecności na liście obecności.


Rozdział VI
ZASADY REZYGNACJI Z UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH W KLUBIE SENIOR+

§ 9.
1. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach Klubu uczestnik zobowiązuje się dostarczyć informację osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej, Opiekunowi, Koordynatorowi lub pracownikowi w możliwie najwcześniejszym terminie, jednak nie później niż siedem dni od zaprzestania uczestnictwa w zajęciach.


Rozdział VII
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 10.

1. Złożone dokumenty są własnością Klubu.
2. W kwestiach nieujętych w niniejszym Regulaminie - decyzję podejmuje Wójt Gminy Kłodawa.
3. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.01.2020r.
4. Każdy uczestnik zajęć w Klubie zobowiązany jest do pisemnego potwierdzenia zapoznania się z niniejszym Regulaminem.
5. Niniejszy Regulamin oraz wszelkie zmiany wymagają zatwierdzenia przez Kierownika Ośrodka. Zmiany wprowadzane będą Zarządzeniem Kierownika Ośrodka.

 

 

Ikonka symbolizująca artykuł

Uchwała Nr XIV/133/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie zatwierdzenia utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Santocku

2020-02-10

Uchwały Nr XIV/133/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie  zatwierdzenia utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Santocku,

Ikonka symbolizująca artykuł

Uchwała Nr XIV/134/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Różankach

2020-02-10

Uchwały Nr XIV/134/19 Rady Gminy Kłodawa z dnia z 18 grudnia 2019 r. w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia Klub Senior+ w Różankach

Link do Europejskie Programy Regionalne
Link do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do Programu „Opieka Wytchnieniowa”- edycja 2023
Link do wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i domu” - edycja 2019-2023
Link do Program „Korpus Wsparcia Seniorów” - edycja 2023
Nowy okres zasiłkowy 2023/2024 - ŚWIADCZENIA RODZINNE I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłodawie

ul. Kościelna 10
66-415 Kłodawa
tel. (95)721-66-63, faks (95)731-00-46

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności